Hamulce Przemysłowe

Nasze doświadczenie i wiedza techniczna dają nam  solidne podstawy do tworzenia nowoczesnych produktów zaawansowanych technologicznie. Gotowość, aby zawsze zapewnić optymalne rozwiązania jest naszym stałym napędem w tworzeniu indywidualnych projektów dla naszych klientów. Dlatego badania, rozwój i produkcja naszych wyrobów odbywa się we własnych obiektach, i zawsze z myślą o tym, co ważne – szczególne potrzeby Klientów.

 

Konstruujemy i produkujemy:

 

 • hamulce tarczowe


  – uruchamiane hydraulicznie
  – uruchamiane pneumatycznie
  – uruchamiane mechanicznie

 

 • hamulce bębnowe


  – uruchamiane hydraulicznie
  – uruchamiane pneumatycznie
  – uruchamiane mechanicznie

 

 • hamulce multi disc zamknięte, mokre

             
  – uruchamiane hydraulicznie
  – uruchamiane pneumatycznie
  – uruchamiane mechanicznie

 

Wszystkie rodzaje mogą być stosowane zarówno w hamulcach postojowych, jak i roboczych.

Inne rozwiązania oferujemy na życzenie.

Kontrolujemy wszystkie etapy powstawania hamulców: własna konstrukcja, własne prototypy, własne stanowisko kontrolne, własna produkcja.

We make your brake. To jest nasza obietnica. Jesteśmy partnerem który zrozumie Ciebie i założenia Twojego projektu. Wystarczy że podasz nam swoją branżę i zapytasz co możemy dla Ciebie zrobić.

W sposób fachowy wybierzemy, spośród wszystkich dostępnych hamulców, te które dostosowane są  do Państwa indywidualnych potrzeb.

Kontrolujemy wszystkie etapy: własna konstrukcja, własne prototypy, własne stanowisko kontrolne, własna produkcja.

Oferujemy optymalne rozwiązania układów hamulcowych dla:

 • ciężkich pojazdów ciężarowych
 • wywrotek
 • wywrotek przegubowych
 • pojazdów serwisowych dla przemysłu górniczego
 • urządzeń transportu poziomego
 • wózków widłowych

Hamulce firmy Knott wyróżnia perfekcyjne dopasowanie do potrzeb Klienta. To sprawia, że możliwe są:

 • wysokie obciążenia
 • stała skuteczność
 • niezawodne działanie hamulców i komfort hamowania
 • długa żywotność
 • łatwy serwis

Zastosowanie układów hamulcowych firmy Knott, cechujących się długą żywotnością i wysoką jakością, przyczynia się
w istotny sposób do bezpieczeństwa i rentowności pojazdów, w których są montowane.

Części zamienne

W naszym zespole serwisowym pracują wyspecjalizowani fachowcy, którzy zawsze pomogą dobrać odpowiednie części zamienne, nawet w przypadku hamulców które wyszły już z seryjnej produkcji.

 

Hamulce Tarczowe

 

 

 

 

 

Hydrauliczny hamulec tarczowy dwustronny

Hamulce tego typu wyróżniają się stałym połączeniem z zawieszeniem kół. Siła hamowania oddziaływująca na tarczę hamulca wytwarzana jest przez co najmniej dwa tłoczki położone przeciwlegle względem siebie. Zaletą tych hamulców, w przeciwieństwie do hamulców o pływających, czy ruchomych połączeniach tarcz, jest brak ruchomych elementów, co sprawia, iż sprawdzają się one w układach pojazdów poruszających po drogach nieutwardzonych, w terenie lub w otoczeniu o silnym zanieczyszczeniu.

 

Hydrauliczny hamulec tarczowy jednostronny   
Siła, która uaktywnia działanie tego rodzaju hydraulicznego hamulca tarczowego zostaje wywołana jednostronnie poprzez jeden lub kilka tłoczków. Siła uruchamiająca drugą stronę hamulca wywołana jest siłą reakcji ruchomego zacisku opierającego się nad tarczą hamulcową na okładzinie. W układach charakteryzujących się ograniczoną przestrzenią na montaż hamulców konstrukcja ta umożliwia wbudowanie hamulca głębiej w felgę. Znajduje ona zastosowanie w pojazdach poruszających się po drogach utwardzonych, a typowym przeznaczeniem dla tego typu hamulców są pojazdy komunalne, urządzenia poruszające się po lotniskach, przyczepy itp.

 

Hydrauliczno- mechaniczny hamulec tarczowy jednostronny  
Hamulce te posiadają drążek hamulcowy, który regulowany jest zewnętrznie za pomocą sprężonego powietrza, cylindra hydraulicznego, zacisku sprężynowego względnie cięgna, drążka, czy też poprzez hamulec ręczny. Mechaniczne zaciski z ruchomym mocowaniem znajdują zastosowanie w układach hamulców postojowych lub pomocniczych.